13 Kasım 2016 Pazar

Sürekli Erteliyor musunuz? Çok Acayip ve Saçma Gözükse de Çok Etkili...

Yaşam sürekli hareket halinde olan bir enerji frekansıdır. Erteleme döngüsüne girdiğinizde yaşam enerjiniz de durağanlaşır. Durağan olan enerji sizi olduğunuz yere çakar. Ardından beklentileriniz azalır ve durma noktasına gelir.
 İşte bu çizgide depresyon, isteksizlik, aşırı kaygı ve sonuç olarak yaşamın anlamı sizin gözünüzde kaybolup gider.
Çok tehlikeli bir durum!


Hemen bir yardım almanız gerekir.
Aşağıda paylaşacağım bilgiye, belki bugüne kadar ya hiç rastlamadınız, ya da üzerinde durmayıp göz ardı ettiniz.
Ama inanılmaz etkili bir yöntem.
Bundan yıllar önce, Çeşme'de bulunduğum bir yaz günü meşhur turşucunun önünde kırmızı ışıkta bekliyordum. Yanımda motorsikletiyle turşucuya yanaşan birinin sorusuna kulak misafiri oldum. Adam turşucuya ''Çift dürüm arası bir turşu versene'' dedi. Turşucu şaşkın gözlerle adama baktı ve ''Kardeşim bizde dürüm ne arasın.'', diye cevap verdi. Adam da gayet sakin teşekkür etti ve gitti.

Şimdi diyeceksiniz ki, bu hikayenin anlamından ne çıkaralım?

O zamanlar, adamın bu soruyu bilinçli mi yoksa bilinçsiz olarak içinden gelen bir dürtüyle mi sorduğuna takılıp kaldım.
Çünkü Theta Bilinçaltı Eğitmeni olarak, bu adam bu yöntemi nasıl oluyor da bilebilir, diye az düşünmedim.
Eminim ki, Türkiye'de bu bilinç eğme yöntemini çok az insan biliyordur.

Neyse, biz gelelim asıl meseleye!

Eğer hayatınızda sürekli bir isteğinizi gerçekleştirme üzerine atacağınız adımları erteleme alışkanlığı içinde iseniz, bu adamın o gün yapmış olduğu absurd soru sorma yöntemini size şiddetle öneririm.

Gidin bir pizza restoranına ve Çin yemeği sorun. Tabii ki bu sorularda çok ciddi olun ve alay ediyormuş gibi olan tavırlardan kesinlikle sakının. Soruları çok doğal ve spontane olarak sorun.
Mesela, ayakkabı satan bir dükkana orada hiç olmadığını düşündüğünüz bir ürünü sorun. Alacağınız tepki ya şaşıran bir surat ya da ''Hayır efendim, bizde o ürün satılmaz'' olur.
İşte bu yöntemi bir kaç kez yaptığınızda, içinizde önce bir heyecan ve kaygı belirtileri oluşur. Bir kaç denemeden sonra bu heyecan ve kaygı yerini kendine özgüven olarak dönmeye başlar. Bu ilk okuduğunuzda çok çocukça ve saçma gözükse de bir kere denediğinizde hayatınızda ertelediğiniz bir çok şeyi tekrar ele alıp gerçekleştirmeye başladığınızı göreceksiniz.
 İnanılmaz gözükse de benim için çok etkili oldu...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder