19 Haziran 2016 Pazar

Bilinçaltı Temizliği Theta Tekniği ile Theta Healing Arasında ki Fark Nedir?

Uzun zamandır Bilinçaltı Theta Tekniklerinden bilgiler paylaşıp duruyorum.

 Ancak benim uyguladığım bilinçaltı terapisinde kullandığım yöntem kesinlikle çoğunluk tarafından bilinen Theta Healing yöntemi değildir.

Öncelikle Theta Healing nedir? sorusuna bakalım.
Bu yöntem Ruhsal Şifacı Vianna Stibal tarafından bulunmuş düşünce ve güçlü dua inancı üzerine odaklanıp Yaratıcı huzurunda şifanın gerçekleşmesine tanık olma yöntemidir. Bu yöntem bire bir uygulama da sadece uygulayanın aktif rol aldığı bir yöntemdir. 

Yazımın ilerleyen kısımlarında seansı veren Eğitmenden Uygulayıcı, Seansı alan kişiden de Alıcı olarak bahsedeceğim.

Theta Healing'de Uygulayıcı Alıcının iznini alır, kendi meditasyonunu yapar ve Yaratıcı karşısında şifanın gerçekleştiğine bizzat tanık olur. Bu şifanın sağlamasını kas testi olarak bilinen inancın kas üzerinde ki etkisiyle ölçer. Bu meditasyon, beynin Theta düzeyinde Yaratıcının farkındalığı ile yapılan bir odaklanmadır.

Gelelim benim uygulamakta olduğum Bilinçaltı Theta Terapi Tekniklerine!


Arada ki  benzerlik, çalışmanın beynin  Theta seviyesine geçilerek yapılması ve bilinçaltına His Yüklemesidir.
 Bunun dışında kalan uygulamalar tamamen farklıdır.

En büyük fark, çalışmanın beraberce yani Uygulayıcı ve Alıcının aynı anda çalışma içinde aktif rol almasıdır.

Seans, bedenin enerji dengeleme çalışmasıyla başlar.

Sonra ki adım, beyni beraberce önce Alpha daha sonra ki evrelerde yavaş yavaş Theta seviyesine çekmekle devam eder.

Alıcı bire bir çalışmaya katılır. Beynini Theta beyin seviyesine nasıl çekeceğini uygulamalarla öğrenir ve kendi bilinçaltında saklı kalmış olumsuz duygu, düşünce ve inanç kalıplarının oluşturduğu sorunların çözümlerini bulur. Yaşamında karşısına engel çıkaran olumsuz bilgi kalıplarını, Uygulayıcı yardımıyla tek tek bulur, siler ve beraberce yerine istek ve niyetlerini kaydeder.
Bu çalışmanın en önemli özelliği, Alıcı, Uygulayıcı kontrolünde, Theta seansını bire bir yaşar.
Seans içinde karşılıklı soru - cevap şeklinde süren çalışmanın gidişatını her iki taraf yönlendirme şansına sahiptir.

Yani çalışma süreci çok boyutlu gelişir.

Alıcı, asıl sorunun çözümüne odaklansa da, karşısına çıkan değişik imgelerle şaşkınlık yaşayabilir. Hiç önem dahi vermediği olumsuz inanç kalıplarının, bir bir kırılarak nasıl çözüme ulaştığını görür ve domino taşı misali ana sorunun temelden kalktığına bizzat şahit olur.
Seans süreci yorucu gözükse de, sorunların bir bir kalkmaya başlamasıyla tüm yorgunluk yerini tatlı bir manevi rahatlamaya ve dolayısıyla müthiş bir bedensel rahatlamaya bırakır. Bu seans çalışması çoğu zaman tek seanslık çalışmadır. Ancak sorunların çeşitliliği, seansların 2 veya 3 tekrar olmasında büyük rol oynar.

Yine de bu karar tamamen  Alıcıya bağlıdır.

Seanstan sonra ki süreç, bir benzetme yapmak gerekirse, aynı toprağa ekilen tohumların sulanıp yeşermesi misali, yeni kaydedilen bilgilerin Alıcının yaşamında oluşmasıdır. Bu süre, yapılan çalışmada sonuçların verdiği his ve duyguların yoğunluğuna bağlıdır.

Bilinçaltı Temizliği, Theta Terapi Tekniklerini çok uzun bir süredir uyguluyorum.

Şunu gerçekten aldığım sonuçların tecrübelerine bakarak söyleyebilirim ki, gelmiş geçmiş en büyük İnsanlık Devrimi, İnsan Bilincinde gerçekleşmeye başlamıştır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder