17 Ocak 2017 Salı

Evet! Sizde Fotografik Hafızaya Sahip Olabilirsiniz

Diyelim ki, sabah evden işe yola koyulacaksınız ve akşam marketten almanız gerekenleri liste halinde yazmadınız. Bu durumda sizin kesinlikle unutup almadığınızı, listenin belki de en önemli maddesini eve gelince hatırlayacaksınız.
Genelde bu böyle olur.
Bu liste halinde almanız gerekenleri, beyninizde tasarladığınız bir oda içine veya evinizin ya da ofisinizin içinde ki bir odaya yerleştirmeye çalışalım.

Evinizin giriş kapısına, diyelim ki listenizde ilk sırada domates var, onu 1 kilo domates olarak kapının hemen önüne koyalım.
2. madde 1 kg salatalık olsun. Kapıyı açtık onu hemen kapının iç tarafına yerleştirelim.
3. madde şeftali olsun. Onu hemen mutfaktaki meyva sepetine atalım.
4. madde yine üzüm diyelim, yine aynı sepetin yanında yerini alsın.
5. Alınacak ihtiyaçlardan diğeri hardal diyelim, onu buzdolabını açıp kapağının ilk sırasına koyalım.
6. madde ketçap, onu hemen hardalın yanına koyalım.
7. madde sirke olsun, buzdolabı kapağının ikinci sırasında yerini alsın.
8. madde dondurma ise onu hemen dondurucu kısma koyalım.
9. madde deterjan grubuna ait bir madde ise, hemen banyo kısmına girip dolaba koyalım.
10. madde ilaç grubuna ait ise hemen ecza dolabımıza yönelelim.

Şimdi, bildiğimiz bir odayı imgelemeye çalıştığımızda gözlerimiz genelde sol yukarı bakarken, tasarlayacağımız oda için gözlerimiz sağ yukarı bakacaktır. Bu kural solak ve sağlaklar da değişebilir, aklınız karışmasın.

Liste bize söylendiği an, ihtiyaçları imgelemeye başlarken, evin giriş sırasına göre yerleştirdiğimizde görsel bir bilinçaltı şöleni başlar. Her görüntü bildiğimiz eşya sırasına göre eşleştirildiğinde, hatırlama zamanı geldiğinde her birini sırasıyla hatırlamamız çok ama çok kolaylaşır.

Hatırlanması gereken her ne ise onu bildiğimiz bir yolun veya evin odalarıyla özdeşleştirdiğimizde, beynimizin hipokampus bölümünde ve bedenimizin tüm moleküler yapısında depolanmış olan bilgiler, görüntüleri imgelemeye başladığımız an o görüntülerin yanında yerlerini almaya başlarlar.

Beyin düzeni sever ve ona göre size sıralamaya başlar. Bilinçaltı hafıza odalarınızı ister kendiniz tasarlayın, ister bildiğiniz bir odayı oraya yerleştirin, sizin ihtiyaç halinde sığındığınız en mükemmel hafıza şifreniz olacaktır.

Biraz çalışma ile her birimiz beynimizin paslanmış olan bölümünü harekete geçirme yeteneğine sahibiz.
Artık yeni insan türü yeni Einstein'lar olmaya adaydır.


Mucizevi Theta Teknikleri için lütfen tıklayın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder