29 Eylül 2016 Perşembe

Yüzyıllardır Bizden Sakladılar ve Hala Saklıyorlar. Evet Beynimizi %100 kapasite ile kullanabiliriz!!!

Başlığı okuyanların ilk tepkisi ya bırak bu safsataları, olacaktır. Çünkü insanlığın başlangıcından beri azınlıkta olan ve bir şekilde beyinlerinin farklı işleyişinin farkında olanlar bu gerçeği kendi çıkarları doğrultusunda çoğunluktan sakladılar ve hala saklamaya devam diyorlar.

 Bu gerçek, beynimizi tüm bilinç hallerinde %100 kullanmayı öğrenebilmemizdir.
Farklı bilinç hallerini bırakın günün 23 saati beta frekansında kullandığımız beynimizin bile sadece %10 kadar bir kısmını kullanabildiğimiz yalanını söyleyecek kadar insanı küçülttüler. Bazıları beynimizin gücünü görmemizi istemiyorlar.

Secret filmi felsefesinde bile bize detayları söylemiyorlar. Hep eksik bilgiler ve hep beta frekansında kullanabilme bilgileri veriliyor.
Sonuç ne oluyor?
Tabii ki hüsran.
Birileri kalkıp bu safsatalarla bizi kandırıyorlar deyip insan beynini farklı frekans hallerinde tam kapasite ile kullanmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar.

Eğer istersek beynimizi yaydığı tüm frekans hallerinde kullanabiliriz arkadaşlar. Hadi tüm frekansları geçtim, sadece alfa ve teta frekansları bile tüm hayallerimizi süsleyecek yaşamı bize verebilir.

Bizler hali hazırda beynimizi işlevsel olarak sadece beta düzeyinde %100 kullanıyoruz. Kullanıyoruz da bize ne faydası var. Sadece stresle boğuşmak ve endişe ile korku arasında bir yaşam kurmak, hepsi bu.
Sadece biraz gayret ve öğrenmek ile beynin teta frekansını bilinçli olarak kullanmayı öğrensek var ya, bırakın %100'ü sadece %50 bile kullanabilsek karşımıza çıkan maddi, manevi tüm sorunlar domino taşı gibi yıkılır gider.

İyi de kardeşim bu kadar biliyorsan, sen kendine uyguluyor musun ki?, diyebilirsiniz.
Benim uzun yıllar bilinç üzerinde yaptığım araştırma ve çalışmalarımın sonucunda şu sonuca vardım. Evet bizim bilinç düzeyimiz beta frekansında seyrettiği için sürekli yıkım ve yapım üzerine bir medeniyet kurduk. Bu beni çocukluğumdan beri rahatsız ediyor. Bu rahatsızlık beni çözümler aramaya yöneltti. Çözüm aradıkça beynimin farklı frekanslarında kendimi farklı hissettiğimi anladım. Bu frekanslara bilinçli olarak girdikçe kötü ve nefret kavramları eriyor yerini sevgi ve huzur alıyordu. Kendimde denedikçe paranın bile hayatımda bir hükmü kalmıyordu. Bolluk farklı bir anlam almaya başladı. Biriktirmeye ve endişe etmeye gerek kalmadığını gördüm. Çünkü Yüce Allah'ım beni beta beyin dalgasına göre yoksul ancak teta beyin frekansına göre bolluk içine sokuyordu. Bu nasıl oluyordu ben bile pek anlayamıyordum. Sonra anladım ki ben zaten bolluk içinde olduğum aynı anda varolduğum diğer halimi deneyimliyor ve beta'ya geçtiğimde yine eski düşünce kalıplarımla eski halim oluyordum.

Sonuç olarak, beynimizi tam kapasite ile kullanmak onu içinde bulunduğumuz bilinç(Buzdağının görünen kısmı) halinde kullanmak değildir. Asıl olan bilincimizi diğer frekanslarda (buzdağının görünmeyen asıl kısmı) kullanabilmektir.
 İşte o zaman beynimizi tüm bilinç hallerinde tam yani %100 kapasite olarak kullanabiliriz.
İşte o zaman insanlık yıkım ve yapım felsefesinden sadece OL felsefesini benimseyecek.

3 yorum:

  1. Tuncay Bey paylaştığınız tüm değerli bilgiler için ben teşekkür etmek istiyorum.Sizi ilgiyle takip ediyorum.Sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. Tuncay Bey paylaştığınız tüm değerli bilgiler için ben teşekkür etmek istiyorum.Sizi ilgiyle takip ediyorum.Sevgiler...

    YanıtlaSil
  3. Teşekkür ederim Zeynep Hanım. Bilgilerin paylaşımla değer kazandığına inanıyorum. Sevgi ve Saygılarımla...

    YanıtlaSil