19 Kasım 2014 Çarşamba

HAYALİNİ KODLA VE YAŞA!

Yaşam tümüyle kodlardan ibaret. Birini aradığınızda onun telefon numarasını çevirmeniz, bir yeri bulmak için adresini bilmeniz belli bir radyo ve televizyon kanalını  istiyorsanız onun frekansına geçmeniz gerekir. Artık kişilerin dahi kendilerine özgü kod yani kimlik numaraları var.
Fakat her nedense hayallerimiz bize göre hep uzaktadır. Hatta ulaşılması imkansız gördüğümüz hayallerimizi düşünme gayretinde bile bulunmayız.
Peki hiç düşündünüz mü ki onların her birinin kodları var. Kimi insanlar bilinçsizce o kodları kullanır ve yaşamlarında bir elleri yağda bir elleri balda olur. Kimileri ise o hayallere ulaşmak için çabalar durur. Bu koca şehirde telefon ve adresini bilmediğiniz bir arkadaşınızı sokak sokak gezerek aramaya benzer. Ömür boyu arar durursunuz.
Yaşamınızda hayal ettiğiniz her hale bir kod verin. O kodları kendinize tekrar edin ve ne zaman o numaralarla karşılaşırsanız zihniniz otomatik olarak o hayalinizi göz önüne getirecek. Mesela yeni bir araba almayı hayal edelim. O arabanın kodu 1 olsun. Arabanın tüm detaylarını imgeleyin. Renginden tutunda lastik ebadına kadar onu gözünüzde canlandırın. O kod numarasını nerede ve ne zaman görseniz beyniniz o hayalinizi hatırlayacak ve siz onu hatırlamasanızda bilinçaltınız onu deneyiminize getirinceye kadar çalışacak. Sizin boşuna çabalayıp durmanıza gerek kalmadan o araba karşınıza çıkacak.
HER HAYALİNE KOD VER. ONU EZBERLE, O NUMARAYI ARA VE DENEYİMİNE GETİR.
İŞTE ASIL ÇEKİM YASASI BUDUR...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder